ClickCease

למי מתאים סדנאות בישול?

למי מתאים סדנאות בישול?

סדנאות הבישול כבשו את ישראל בשנים האחרונות, ויכול להיות שאתם מתלבטים האם גם לכם כדאי ללכת לסדנה כזו. בעוד כמעט כל מתכון שתחפשו נמצא באינטרנט וזמין עבורכם בכל זמן ולגמרי בחינם, זה ממש לא אותו דבר כמו הניסיון המעשי שתרכשו בסדנת בישול. אנחנו רוצים להתנסות בעצמנו, לטעום בעצמנו ולראות בעיניים שלנו איך עושים את הטכניקות החדשות שאנחנו לומדים, איך מעצבים את הצלחת בצורה הנכונה ואיך כל מרכיב במהלך הכנת המנה צריך להראות.

אם לומר את האמת, מגמת העלייה בפופולאריות של סדנאות בישול היא לא נחלתה של ישראל בלבד.

בכל העולם, לימודי בישול שהיו לימודים שבהם ראיתם בעבר רק אנשים שרצו להיות שפים או טבחים מקצועיים, היום הפכו לכאלו שבהם תוכלו למצוא גם מהנדסים, רופאים, צלמים או מתווכי נדל"ן.

אז למה סדנת בישול הפכה לחוויה שמתאימה לכל אחד?

ידע הוא כוח – והיום הוא חופשי!

זה לא סוד שהעולם שלנו משתנה. אנחנו רגילים לחיות בעולם שבו אנשים לוקחים קורסים, לומדים יכולות והולכים לסדנאות שקשורות רק לתחום העיסוק הספציפי שבו הם עובדים.

אם הייתם הולכים לפני 20 שנים לקורס פילוסופיה באוניברסיטה, הייתם פוגשים רק סטודנטים לפילוסופיה – אבל היום תוכלו לראות בכיתת הלימוד גם סטודנט לתואר ראשון בחשבונאות או סטודנטית לתואר שני במדעי המחשב. הידע הפך להיות זמין עבור כולם ואנשים התחילו להבין שככל שיצברו יותר ידע בתחומים שונים, הם יהפכו לאנשים יעילים יותר, חכמים יותר וטובים יותר – גם בתחום ההתמחות שלהם.

אם תשאלו כל בן אדם לפני 50 שנים או 100 שנים את מי העולם מתגמל, הם היו אומרים לכם שהעולם מתגמל אנשים שיודעים לעשות דבר אחד מסויים ממש טוב. אם היית נגר מקצועי מאוד, מהנדס שעובד 16 שעות ביום או פיזיקאי שמשקיע את מירב זמנו בלמידת תורות שונות – כנראה שהיית בעל סטטוס גבוה.

מי שהצליח היה זה ששם את כל הביצים שלו בסל אחד, אבל היום זה כבר לא אותו דבר.

העולם של היום כבר לא מתאים לגישה שאומרת שאנחנו צריכים להשקיע את כל זמננו בדבר אחד.

האנשים שמצליחים בעולם של היום הם האנשים ה"שלמים" יותר. אלו שיודעים להשקיע בתחומים שונים, יודעים ללמוד יכולות רבות ולהחיל את מה שהם למדו גם על התחום שבו הם עוסקים מבחינה מקצועית או בתחביבים האחרים שלהם. זה אומר שכל עוד אתם לא ספורטאים מקצועיים או נגני פסנתר וירטואוזים (ולפעמים, גם אם כן) תחביבים כמו בישול, אותו תלמדו בסדנאות בישול, יהפכו אתכם לטובים יותר גם בתחום שבו אתם מקצוענים ויאפשרו לכם איכות חיים גבוהה יותר.

מה כל כך טוב בסדנת בישול?

אתם בטח אומרים לעצמכם "אם אקח קורס שקשור לפסיכולוגיה למרות שאני מהנדס חשמל זה אולי יעזור לי, אבל מה הקשר סדנאות בישול?”. במקרה כזה, תשאלו את עצמכם את השאלה הבאה: כל כמה זמן אתם אוכלים? אלא אם אתם נזירים שממש בקטע של צום ארוך, אנחנו יכולים להניח שאתם אוכלים בכל יום.
ולא ארוחה אחת, אלא שלוש ארוחות, לפחות! עכשיו תחשבו איך החיים שלכם יראו אם תדעו לבשל אוכל טעים יותר, מעניין יותר ומרגש יותר.

כולנו מבשלים כל הזמן, בין אם זה לעצמנו, לבן או בת הזוג שלנו או בשביל המשפחה בחגים. זה אומר שכולנו יכולים לקבל הרבה תועלת מללמוד לבשל מגוון רחב יותר של סוגי אוכל ומנות. בעזרת סדנאות בישול שונות תוכלו ללמוד סוגי אוכל שונים שיעזרו לכם להפוך את חווית האכילה היומיומית למעניינת ומהנה.

מעוניינים בסדנא? השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם

[recaptcha]
דילוג לתוכן