ClickCease

סדנאות גיבוש לעובדים – לדאוג להון האנושי

סדנאות גיבוש לעובדים

היום אין ספק שגיבוש של עובדים במקום עבודה הוא אינטרס משמעותי של המנהל. כשעובדים מכירים אלה את אלה, מקיימים קשרים חבריים ונמצאים בקשר גם מחוץ לשעות העבודה – רואים את זה גם במשרד. כשאתה עובד עם החברים שלך, אתה עובד יותר טוב והעבודה יותר חשובה לך, כי לא רק אתה תיהנה מפירות העבודה הטובה שלך, אלא גם העובדים שלצדך. אם כך, דרך החיבור בין העובדים, נוצר גם חיבור עמוק ומשמעותי יותר לעבודה עצמה, ופתאום המשרד הופך מסתם מקום עבודה, למקום שהוא גם בית ומשפחה.

מעבר לכך שהעבודה מתבצעת בצורה יותר טובה כשקיים גיבוש בין העובדים, יותר ויותר חברות מאמצות את הקונספט של ימי גיבוש גם על מנת ליצור הפוגה משגרת העבודה האינטנסיבית. בעידן בו אנו חיים כיום, העבודה הפכה לחלק בלתי נפרד מהחיים של כולנו. אנחנו מבלים את רוב שעות הערות שלנו במקום העבודה, וגם כשאנחנו כבר לא במשרד, אנחנו ממשיכים להיות זמינים באמצעות הרשתות החברתיות השונות. הטכנולוגיה לא מאפשרת לנו לקחת רגע לעצמנו, והרגע הזה הוא חשוב – חוקרים רבים מספרים כמה חשוב לקחת הפסקה, ועל כך שההפסקה הזו לא רק תגרום לנו להרגיש יותר טוב באותו רגע, אלא גם תעזור לנו להיות ממוקדים יותר כשאנחנו עוסקים בדברים אחרים, לדוגמה, בעבודה. סדנאות גיבוש לעובדים מהוות הזדמנות לעצור לרגע ופשוט ליהנות. אין ספק שעובדים שהמעסיקים שלהם מבינים את משמעות ההפסקה הזו ומעניקים להם את הזמן לעשות זאת, מעריכים את זה וחוזרים יום אחר כך למקום העבודה שלהם מלאים במוטיבציה ובאנרגיות מחודשות.

על מה כדאי לחשוב כשקובעים סדנאות גיבוש לעובדים?

אם החלטתם לפרגן לחברה ולעובדים שלכם ולארגן יום גיבוש לעובדים, יש כמה דברים שכדאי לכם לקחת בחשבון. קודם כל, חשוב שתתאימו את התכניות ליום הגיבוש לאוכלוסייה שעומדת להשתתף בהם. לדוגמה, קונספט נפוץ שמתקיים בהרבה סדנאות גיבוש לעובדים הוא תחרויות שונות השואבות השראה מתוכניות ריאליטי שכולנו מכירים מהטלוויזיה. בסדנאות בישול למשל, לעתים קרובות מחלקים את העובדים לקבוצות ומקיימים תחרות בסגנון "מאסטר שף", שתיתן למשתתפים מוטיבציה לקחת חלק ותכניס קצת אדרנלין לסדנה. חשוב לשים לב שלא לכל קבוצה מתאים הקונספט של תחרות, ויש קבוצות שדווקא הרבה יותר מתאים להן לעבוד ביחד, בשלווה, מאשר להיכנס לאינטנסיביות של התחרות. לכן, בהיבט זה ובהיבטים נוספים, כדאי לחשוב מה הפורמט שהכי יתאים לקבוצת המשתתפים שלכם. בהקשר זה, טיפ נוסף הוא להתייעץ עם החברה שמספקת לכם את הסדנה. לחברות שעוסקות בתחום יש לעתים קרובות ניסיון רב בהעברת ימי גיבוש לחברות, וייתכן שהעובדים בחברה יוכלו לסייע לכם להבין מה הכי מתאים עבורכם. אתם לא לבד – יש הרבה אנשים מנוסים שישמחו לעזור לכם!

הכי כיף לבשל ביחד!

תוכלו למצוא ברשת אין ספור הצעות של סדנאות גיבוש לעובדים, ואין ספק שהבחירה קשה. אחת האפשרויות המקוריות שתוכלו למצוא ליום גיבוש היא כמובן סדנת בישול – כי מי לא אוהב לבשל, ולאכול? סדנת בישול מאפשרת לעובדים שלכם להתחבר במקום הכי כיפי שיש – המטבח, לשוחח באווירה כיפית על כוס יין, ואפילו ללמוד דברים חדשים, שהם יוכלו ליישם גם בבית! אין ספק שאחד הדברים הכי מגבשים שיש זה לעמול יחד על מטרה משותפת, ובסדנת בישול העובדים שלכם יוכלו לשלב כוחות על מנת להפיק ארוחה מדהימה ומושקעת, ממנה יוכלו ליהנות ביחד בסיום התהליך. התמונות שתצלמו בסדנה, בלוקיישן המיוחד, ישלימו את החוויה, ויהיו מזכרת נהדרת עבורכם.

מעוניינים בסדנא? השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם

[recaptcha]
דילוג לתוכן