כולם אוהבים סושי. המאכל היפני הזה כבש את ישראל וכאשר מדובר במרכז סדנאות בישול, הוא בהחלט מככב בסדנה משלו אבל מלמדת את המשתתפים, כיצד מכינים סושי.

הסדנה נחלקת לחלק תיאורטי ולחלק מעשי. בכל סדנה יכולים להשתתף עד 16 איש, כאשר כל אחד מהם מקבל את הציוד המתאים להכנת הסושי וגם לומדים כמה דברים על ההיסטוריה שלו. 

סדנת סושי זוגות נחלקת לזוגות והם בהחלט עוברים תהליך מסוים בסדנה משום שהם עובדים בשיתוף פעולה וצריכים להוכיח שהם גם יכולים לעשות משהו ביחד בלי לריב.

בכל הסדנאות כאשר מדובר בזוגות, נחשפים סוג היחסים ביניהם והרבה פעמים מריבה על "כמה מלח שמת?" מרמזת על בעיה קצת יותר עמוקה. זוהי הזדמנות להבין כמה דברים כל אחד על עצמו וגם לשנות אותם אם מגיעים למסקנה שעקשנות, התבצרות, חוסר שיתוף פעולה ומרד, לא עוזרים ליחסים.

מקורות הסושי היפני 

סושי הוא מאכל שנוצר בדרום סין והיפנים "גנבו" אותו אליהם. הוא המורכב מאורז בחומץ ויש בו עוד מרכיבים כמו אצות, ירקות דג נא או דג מעושן. המרכיב המרכזי היום הוא אורז עגול אשר מבשלים יחד עם חומץ אורז. הסושי הראשון  נוצר לפני שאנשים אכלו בלל אורז והוא היה חזיר משומר במלח. 

המילה סושי מוזכרת גם במילון סיני קדום אשר נכתב במאה השלישית או הרביעית לספירה. רק חמש מאות שנים אחר כך, מופיעה המילה סושי בהקשר של דג, מלח ואורז. בהמשך יופיע בתפריט של הסינים כמו נארזושי או פאנאזושי, אלה הם דגים משומרים באורז ומלח. 

כבר בשנות השישים החל הסושי לצבור פופולריות, ונעשו בו התאמות בסגנונות ההכנה שלו במדינות שונות בעולם וגם הוספת מרכיבים כמו למשל האבוקדו. 

על ההיסטוריה של הסושי לומדים בחלק הראשון של סדנת סושי זוגית.

אין סושי בלי אורז

אורז הוא המרכיב הכי חשוב בכל מנה של סושי.  יש כלי עשוי עץ ארז מעין חבית בשם האנגירי אשר משמש לשלבים הסופיים של הכנת האורז. מכניסים אליו את האורז ומערבבים אותו עם רוטב חומץ אורז אשר יוצר את המרקם הדביק של הסושי.  משתמשים באורז רק כאשר הוא בטמפרטורת החדר. הדגים או פירות הים אשר בסושי חייבים להיות באיכות גבוהה ומאוד טריים. בסושי משתמשים בעיקר בדגי ים, דגים במים מתוקים יותר חשופים לטפילים. הדגים הכי נפוצים בהכנה של סושי הם הסלמון, מקרל, טונה ועוד. חלקו התחתון של פילה דג הטונה הנקרא ביפן "או-טורו" הוא פיסת הדג הכי נחשבת והכי יקרה ביפן. 

סדנת סושי זוגית מלמדת את המשתתפים על הכנת האורז בעצמו וכן הכנת כל המרכיבים הנחוצים לסושי.

סדנת סושי כטיפול זוגי 

זה לא משנה איזה סדנת בישול תבחרו. בסופו של דבר תהליך של בישול משותף, משמש מעין השתקפות של יחסים. כדי לבשל צריך צוות, זה גם מה שקורה בכל מטבח. לכן, שיתוף הפעולה לצד הקשבה הדדית הוא חלק מאוד חשוב בכל סדנת סושי זוגית ובכלל. הוא גורם לכך ששני הצדדים יקשיבו זה לזה ויתרמו את החלק שלהם לבישול. לעתים יש זוגות שמסתדרים ויש כאלה שאגב הכנת הסושי גם נקלעים לחילוקי דעות, מה שעלול להעיד על הבעייתיות של היחסים ועל כך שאולי דווקא בסדנה הזו הם יכולים ללמוד דבר או שניים על היחסים ביניהם ולהפנים. הרבה זוגות יוצאים מהסדנה הרבה יותר מבינים זה את זו ועל דרך המלך.

דילוג לתוכן